İphone 6 Teknik ve Fiyat vs Samsung galaxy S5 ve S6 Teknik Fiyat

Unknown | 18:08 | 3 yorum


İphone 6 hangimiz istemezki elimizde bulunsun bir adet.Bu keskin çizgilere ve karizmaya sahip olan ürün bildikklerimizden ince ve pahalı geliyor malesef.Yani çoğcumuz cebinde keisn olarak kısa vadede bir iphone 6 göremeyeceğimizin garantisini veriyorum.

Bazen baktığımızda yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Hergün yeni bir teknoloji ve yeni bir cihaz karşımıza çıkıyor. Bugün de sizlere bu yeniliklere en iyi örnek olabilecek mobil cihazlar kategorisindeki Samsung Galaxy S5,Samsung Galaxy S6 ve Apple iPhone 6 cep telefonları hakkında yazağız. Doğrusunu söylemek gerekirse artık galaxy s5 ve iphone 6 için artık telefon demekten çok insanın cep bilgisayarı diyesi geliyor. Öncelikle sahip oldukları (olacakları) güç itibari ile artık birçok bilgisarın bile önüne geçeceklerdir. Cihazlar daha çıkmadan hemen hemen heryerde galaxy s5 özellikleri, galaxy s6 fiyatları veya iphone 6 fotoğrafları şeklinde haberlere veya daha doğrusu söylentileri görebilirsiniz. Bu yazımızın amacı bugüne dek gelen algoritmayı ve düzeni kullanarak Galaxy S5’in, S6’nın ve iphone 6’nın en fazla hangi özelliklere sahip olabileceğine dair varsayımlarımızı sizlerle paylaşmaktır.

Daha henüz Samsung Galaxy S4 ve İphone 5S’in yeni yeni pazarlanmaya başladığı şu günlerde, şimdiden Samsung S5, İphone 6 ve hatta Samsung S6’nın hayalini kurar olduk. Aslında Galaxy S6 konusunda beklenti Samsung’un Apple’a göre daha hızlı yeni model üretmesinden kaynaklanmaktadır. Şimdi gelin, birlikte yakın gelecekte neler olabileceğine bir bakalım.

Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 ve iPhone 6 Teknik Özellikleri

Samsung-Galaxy-S-VI-philodox.netSamsung Galaxy S3’ün özelliklerini S4 ile karşılaştırdığımız yazımızdan hatırlayacaksınız. Çok daha etkili, çok daha sağlam bir ürünle karşımıza çıktılar. S3 tasarım olarak biraz eleştirilse de kolayca herkes tarafından alışıldı. Sonrasında S4 biraz daha büyük ve sağlam bir ekranla bizlerle buluştu. Galaxy serilerine bakarsanız eğer, her yeni model ile ekran biraz daha büyümektedir. Dolayısıyla Galaxy S5 ve Galaxy S6 daha büyük telefonlar olarak bizlerle buluşacağına kesin gözüyle bakılmaktadır. Yeni iPhone modeli olarak eğer iPhone 5’ten sonra iPhone 5S üretilmezse, ki büyük ihtimalle çok az değişiklikler eklenerek pazarlanılmaya çalışılınacak. O vakit yeni iPhone 6 ile buluşacağız. iPhone da Galaxy gibi ekranını büyütmeye çalışacaktır. Çünkü artık kullanıcılar daha fazla işlemi aynı ekran üzerinde görmek istiyorlar, bunu küçük ekranlarda başarabilseler bile, kullanıcı kolay kullanamadığı için beğenmeyecektir. Dolayısıyla hatalı bir giriş olacaktır. Tüm bunlar göz önüne alındığında, her üç telefonda da daha büyük ekranlar çok kısa bir süre sonra marketlerin yeni gözdeleri olacaklardır.
Apple-iPhone-6-philodox.netBu harika telefonlardan diğer teknolojik beklentilerin başında CPU gelmektedir. Bu işlemci anlamına gelen CPU’ların S4’te quad-core ve octa-core seçenekleriyle geldiğinden dolayı, Galaxy S5 için büyük olasılıkla deca-core gelecektir. Bunların yanındaiPhone 6 da yeni iki çekirdek ekleyerek piyasada bomba etkisi yaratacağa benziyor. Ayrıca bu telefonlarda 3GB Ram S5 için, 6GB ram de S6 için beklenen rakamlar. Ön kameraların bu her üç telefon için de 16 MP, arka kameraların ise 2.5 MP olacağıda söylentiler arasında. Tüm bunların yanında Knox güvenlik sistemi eklentisi de telefonlara uygulanacak diğer bir güzellik olacak. Tüm bu ekranların Retina görüntü kaliteleritle FULL-HD olacaklarına da garanti gözüyle bakılıyor. İşletim sistemlerine bir göz atacak olursak, Galaxy S5 key lime pie android versiyonu 5.0 ile Galaxy S6 Android 6.0 ile iPhone 5S iOS 7 ve en son olarakta iPhone 6 da iOS 8 işletim sistemleri ile bizlerle buluşacak. En azından biz öyle tahmin ediyoruz.

Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 ve iPhone 6 Fiyatları

Teknik olarak çıkarılacağı fiyatlar 200 ile 300 dolar arasında olsa da, bu telefonların her üçü içinde 2 bin – 3 bin lira ve üzeri bir para ayarlamanız gerekektir. Galaxy S5 fiyat olarak en az S4’ten %20 daha pahalıya gelecektir. Dolayısıyla bu pahalı oyuncaklarla daha nazik oynamanız tavsiye olunur.

Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 ve iPhone 6 Ne Zaman Çıkacak?

Piyasaya sürülmeleri için öngörülen tarihler kesin bir dille açıklanmasa da, Samsung Galaxy S5 için 2013 yılının sonlarını, Galaxy S6 ve iPhone 6 için de 2014 yılını beklememiz gerecektir. Ancak kızışan pazarda neler olacağını tam olarak kestirmemiz çok zor. Dolayısıyla her an herşey olabilir.

Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 ve iPhone 6 Hakkında Son Söz

Bu üç telefonun da (Galaxy S5, Galaxy S6, iPhone 6) birbirlerinden güçlü şekilde piyasaya gireceği bir gerçektir. Bu telefonlardan herhangi birini alıpta memnun olmayan birinin kuvvetle ihtimal teknoloji ile fazla ilgilenmedi veya bu konuda hiçbirşey bilmediğine kesin gözüyle bakmak gerekir. Donanımları nekadar güçlü olursa olsun, bu donanımı %100 verimle sizlere aktarabilecek işletim sistemlerine sahip midirler? Sorusunu kendinize sormanız gerekiyor. Burada hem Samsung ve Apple kavgası, hem de Android ve iOS karşılaştırması yer alıyor. Eğer siz sıkı bir Android kullanıcısı iseniz, iOS’lu bir iphone 10 bile size tat vermeyecektir. Aynı durum diğer taraf için de geçerlidir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, çıkış tarihlerini dört gözle bekleyip göreceğiz. Eğer bu yazımızı beğendiyseniz, çevrenizdekilerin de bu konuda fikir sahibi olmalarını aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullarak sağlayabilirsiniz. Philodox.Net olarak bir sonraki yazımızda görüşünceye dek, hoşçakalın.

Category: , , , , , ,

3 yorum:

  1. Ben iPhone kullanıyorum ve iPhone 6 çıkacak zaman.? iphone en ucuz

    YanıtlaSil
  2. Çalıntı bir makaledir!!!!!!!. Orjinali iphone 6 hakkında burada bulunmaktadır. http://philodox.net/samsung-galaxy-s5-s6-ve-iphone-6-karsilastirmasi/

    YanıtlaSil
  3. Ayrıca : iphone 6 hakkında 2014 iPhone 6

    YanıtlaSil