iPhone 6 Fiyatı ve Özellikleri

Unknown | 17:10 | 0 yorum

iphone 6 fiyatı, iphone 6 fiyatı teknosa, iphone 6 fiyat, iphone 6 resimleri, iphone 6 özellikleri, iphone 6 fiyatı yurtdışı, iphone 6 fiyatı avea, iphone 6 fiyat turkıye, 

Apple'ın yeni ürünü iPhone 6'nın ne zaman çıkacağı ve hangi özelliklerde olacağı merak konusu
Apple iPhone 6 özellikleri ve fiyatıYeni iPhone'lar henüz piyasaya çıkmış olabilir, ancak Apple'ın karlılığını sürdürebilmesi için bu yıl sattığı iPhone'lar eskimeden yeni yeni iPhone'lar üretip satması gerekiyor. Bunun bilincinde olan Tim Cook da, iPhone 6 için düğmeye basmış görünüyor. iPhone 6 hakkındaki söylentiler bir bir internete düşmeye başlıyor. Bir Japon dergisi, yeni iPhone 6'ların 5 inç ekrana sahip olacağını öğrendiğini açıkladı. Apple'ın ekranlarını, uzakdoğulu üreticilerden alındığı biliniyor. Dolayısıyla bu haberin Japonya'dan gelmesi hiç şaşırtıcı değil. Öyle görünüyor ki, Apple şimdiden siparişleri vermeye başlamış ve bu da Japon gazetecilerin kulağına ulaşmış.Yeni 5 inçlik iPhone 6 ekranlarının Full HD Retina ekranlar olacağı söyleniyor. Piyasaya çıkış tarihi olaraksa Eylül 2014 tarihi veriliyor. Daha önceki bir iddiada ise iPhone 6'nın NFC özelliğinin ve kablosuz şarj yeteneğinin olacağı öne sürülmüştü. Ancak sızıntıların ne kadar değerli olduğunu fark eden uzak doğulu fabrika işçilerinin bu kez yeni iPhone'u herkesten önce görüntülemek için her yolu denemesi ve iPhone 6 görüntülerinin 2014 içinde netçe ortaya çıkması kimseyi şaşırtmayacak. Business Insider sitesi, iPhone 6'ya yönelik iddiaları bir araya getirdi ve 'olası' iPhone 6'nın nasıl görüneceğini ortaya koydu. Dış kaynaklı basında iPhone 6 beklentileri oldukça artmış görünüyor. iPhone 5 sahiplerinin bile kendi telefonlarından ayırmakta zorlandıkları iPhone 5S satış rekorları kırsa da beklentileri pek karşılamış görünmüyor.  Özellikle kamera konusundaki beklentiler tam karşılanmadığı için yeni nesil iPhone 6 daha bir merak ve heyecanla beklenmeye başladı. Apple yeni nesil iPhone 6 telefonunu 2014 2.çeyrekte açıklayacak, 3. çeyrekte de satışına başlanacak. Yeni nesil telefonun ülkemize gelmesi ise 2014 Kasım ayını bulacaktır. Haziran ayında Apple konferansında yeni nesil iPhone ile tanışmaya hazır olun.
İPHONE 6 HANGİ EKRAN BOYUTUNA SAHİP OLACAK
Apple, yeni nesil iPhone 6′da daha büyük bir ekran kullanacak. Kimi haberler bu ekranın 4,7 inç HD ekran olacağı kimi kaynaklarda 5,7 inç Full HD bir ekrana sahip olacağını yazıyor. Hangi boyutun kazanacağına şu anda Apple"da bir karar vermiş gibi görünmüyor ama Amerikan Finans Sektörünün liderler firmalarından biri olan Cantor Fitzgerald"tan Brian White telefonun çok daha büyük ekranlı olacağını açıkladı.
DisplaySearch isimli araştırma firması Apple"ın  ürünleri hakkında hep doğru tahminlerde bulunan mükemmel bir kaynak olmuştur bizler için. DisplaySearch Apple"ın 2.014 yılı içinde çıkaracağı telefonların ekran teknolojileri ile ilgili ayrıntılı bir tablo yayınladı.
Buradan da görüleceği üzere Apple yeni nesil iPhone 6 ve iPhone 6 (Big) adını verebileceği iki adet ürünle yoluna devam edebilir. Phablet ürünlerin tüm dünyada çok fazla satılarak herkes tarafından beğenildiğini gören Apple"ın böyle bir satış strateji benimsemesi muhtemel. DisplaySearch Analiz Firmasının da bir çok ekran üreticsi ile görüştüğünü varsaydığımızda hep doğru analizler yapan firmanın bu tablosuna da güvenmek kalıyor bize.  Peter Misek adlı analistte iPhone 6 ile ilgili 4,8 inç ekranı işaret ediyor. Bu dönemde Amerika"da teknoloji ile ilgili her analisti farklı bir ekran boyutu telaffuz ediyor. Şimdilik bilinen tek şey ise daha büyük bir iPhone"un cebimize gireceği.
YENİ A8 İŞLEMCİ NASIL ÜRETİLECEK
Samsung ile Apple dünya arenasında sürekli kavga ediyor ve mahkemelerde savaşıyor gibi görünsen de iPhone 5S içinde kullanılan 64 bit A7 işlemcisi Samsung tarafından üretiliyor. Apple"ın TSMC (Tayvan Yarıiletken Üretim A.Ş.) ile A7 işlemcilerin üretimi konusunda anlaştığı bir süre önce gündeme gelmişti ama üretim sürecindeki bazı eksikliklerden dolayı çipleri Samsung üretmek durumunda kalmıştı. Apple"ın yeni nesil iPhone 6′da yada iPhone 6S"te kullanılması planlanan A8 işlemcisinin TSMC (Tayvan Yarıiletken Üretim A.Ş.) tarafından üretilmesi planlanıyor. Böylece firmanın Samsung bağımlılığının da önüne geçilecek. Bakalım TSMC 20 nanometre üretim teknolojisinin zorluğunun üstesinden gelebilecek mi?
 İPHONE 6′NIN GENEL ÖZELLİKLERİ NE OLACAK
The Wall Street Journal Apple"ın 6 inç bir telefon hakkında testlere başladığının haberini bu hafta yayınlamıştı. Ben yeni nesil telefonun 5,7 inç boyutunda olacağını düşünüyorum. İOS 7 ile gelmesi kesinleşen telefonun kısa bir süre içinde İOS 8 işletim sistemine geçirilmesi planlanıyor. Apple"ın 1500 mah pil gücünden 3000 mah pil gücüne geçmesine de kesin gözüyle bakabiliriz. iPhone 6 iki farklı ekran modeli ile gelecek olursa 4,7 inç HD,  5,7 inç Full HD o zaman küçük ekranda A7 işlemcisini, büyük ekranda A8 işlemcisini kullanılacaktır. Sadece tek iPhone 6 olacaksa da A7 işlemcisi ile yola devam edilecek. A8 işlemcisi de iPhone 6S"te kullanılacaktır.

Category: , , , , , , ,

0 yorum